- Nalewka z pigwowca - barwa jasno żółta ze złotym refleksem, zapach i smak owocowy, bardzo intensywny. Jedna z najbardziej wyraźnych nalewek.
Nalewka z tarniny - jedna z najciekawszych nalewek. Jest wytwarzana z owoców dziko rosnącej na obrzeżach lasów śliwy tarniny (Prunus spinosa). Ma ona bardzo ciekawy i złożony smak - cierpkawo-słodko-kwaśny, z delikatnym posmakiem śliwkowym.
Nalewka z tarniny
Sporządzona z owoców dziko rosnącej na obrzeżach lasów śliwy tarniny (Prunus spinosa). Jedna z najciekawszych nalewek. Ma ona bardzo ciekawy i złożony smak - cierpkawo-słodko-kwaśny, z delikatnym posmakiem śliwkowym. Niewielki dodatek cukru nadaje nalewce wrażenie wytrawności. Doskonale komponuje się z daniami z ciemnych mięs o wyraźnym smaku (np. dziczyzna). Tradycję jej wytwarzania zaczerpnięto z kuchni myśliwskiej.
Cechy: półwytrawna
Pochodzenie owoców tarniny: Gospodarstwo rolne w Bieszczadach
Zawartość alkoholu - 30% obj.
Pojemność: 50 ml, 200 ml, 350 ml, 700 ml
Nalewka wytwarzana jest tradycyjnym domowym sposobem przy użyciu wyłącznie naturalnych surowców. Nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Dojrzewa w niewielkich naczyniach, gdzie w czasie długich miesięcy leżakowania osiąga wyjątkową harmonię smaku
Podawać w temperaturze pokojowej.